Filtreleri Göster

Gelinlik

Gelinlik modelleri bakıldığı zaman evlenmeye karar veren gelin adayları için özel kıyafetlerdir. Günümüzde gelinlik modelleri birçok farklı çeşitte görülmektedir bunlar dantelli, prenses, balık, dekolteli, kabarık, bohem, tesettür gelinlikler gibi birçok model bulunabilmektedir. Bunun için öncelikle düğün konsepti ile beraber yerinin belirlenmesi önemlidir. Sonrasında gelin adayları gelinlik modelleri arasından seçim yapabilirler.

Gelinlik modelleri içinde konsepte uygun gelinlik seçilirken aynı zamanda vücudun yapısı da göz ardı etmemeniz gerekmektedir. Birçok modelde bulunan kabarık modeller, düz modeller, özel tasarım modeller ile beraber tesettür bayanlar için de gelinlik modelleri son dönemde oldukça trend gelinlik modelleri de bulunmaktadır.

Gelinlik Modelleri

Gelinlik modelleri konusunda düğünlerde giyilecek olan bu özel elbiseler birçok çeşitte ve kumaşta tasarlanabilmektedir. Her kadın düğününde prenses gibi görünmek ister ve bu özel günlerinde öne çıkmak isterler bu sebeple gelinlik modellerinin seçimi önemli olmaktadır. Özel tasarımlı olarak üretilen gelinlik modellerine bakıldığı zaman,

A Model Gelinlik

A model gelinlik çeşitleri bakıldığında armut vücutlu olan gelin adayları geniş basenlerini kamufle edilebilmektedir ve üstelik ince bel bölgenizi öne çıkartabilirsiniz. Bu tarz gelinlikler özel tasarımları ile beraber oldukça şık ve ilk tercihlerden olabilmektedir.

Balık Model Gelinlik

Balık model gelinlik çeşitleri konusunda özellikle 90-60-90 gibi vücut tarzı olan vücut ölçüleri için yani kum saati vücut tipi olan kişiler için tercih edilebilmektedir. Bu vücut yapısının en harika özellikleri konusunda gelinlik modelini rahatlıkla taşımasıdır. Bu modeller her kadının kolaylıkla giyemeyeceği fakat oldukça şık olan modeller olabilmektedir.

Tesettür Gelinlik Modelleri

Tesettür gelinlik modelleri ile beraber tesettürlü kadınlar için özel üretim tasarımlar ile beraber oldukça göz kamaştırıcı olmaktadır. Daha zarif modeller ile beraber gösterişli modeller de tesettür gelinliklerde görülebilmektedir.

Sade Gelinlik Modelleri

Sade gelinlik modelleri bakıldığı zaman daha zarif kişilerin tercihi ve gösteriş istemeyen kişilerin tercihi olabilmektedir. Bu konuda birçok seçenek ile karşılaşabilirsiniz ve sade gelinliklerde genellikle daha az kumaş kullanılması ve daha fazla işçiliğin olmaması gibi detayları ile dikkat çekmektedir.

Balo Tipi Prenses Model Gelinlik

Balo tipi prenses model gelinlik modelleri A kesim gibi kabarık gelinlikler daha ihtişamlı alanlarda yapılan düğünlere daha fazla yakışmaktadır. Kat kat kumaşlar, göz alıcı taşlar, kaliteli işlemeler gibi bu ihtişama yaraşır malzemelerle gelinliklerde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Gibi daha birçok gelinlik modelleri araştırma yaparken birçok fiyat seçenekleri ile çıkılabilmektedir. Gelinlik fiyatları konusunda tasarımda kullanılan kumaşlar, işlemeler, özel dikim olması veya hazır model olması gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple kişiler hem zevklerine hem de bütçelerine uygun şekilde gelinlik modellerini bulabilirler.

Gelinlik Trendleri

Gelinlik trendleri her geçen gün kendini geliştirmektedir. Özellikle özel dikimle hazırlanan modellerle beraber yeni trendlerde romantizm, nostalji öne çıkmaktadır. Yeni trend gelinlik modasına bakıldığı zaman geleneksel tasarımlara daha modern ve sıra dışı bir yorum katılarak her tarza hitap eden seçenekler de öne çıkmaktadır. Özellikle düşük omuzlar, püsküller, tüyler ve akışkan tasarımlı elbise gelinliklerle kısa tasarımlar trendlerde öne çıkmaktadır.

Gelinlik trendleri konusunda zarif bir görüne sahip olmak isteyenlerden daha ihtişamlı gelinliklere kadar birçok model bulunuyor. Her zaman trend gelinlik modelleri arasında olan prenses kesimler, balık modeller, düşük omuzlu gelinlik modelleri ile transparan gelinlik modelleri de trendler arasında bulunuyor.

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Gelinlik modelleri konusunda yüzlerce model gelinlik bulunuyor. Gelinlik modelleri seçilirken özellikle trend olan modeller seçilebilir. Her tarza uygun olarak tasarlanan gelinlik modellerinden özel tasarımlı gelinliklere kadar birçok model arasından kendi zevkinize ve vücudunuza uygun olarak seçim yapabilirsiniz. Gelinlik seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken konuların başında vücut tipiniz yer almaktadır. Gelinlik modelleri seçilirken dikkat edilmesi gerekenler ve gelinlik modellerinin avantajları,

Gelin adaylarının en çok zorlandığı konulardan biri gelinlik seçimidir ve bu durum özellikle çevredeki kişilerden gelen kafa karıştırıcı olan yorumlarla daha da içerisinden çıkılmaz bir hal alabilmektedir. Bu sebeple tamamen kendi zevkinize göre bir gelinlik modelini seçmeniz gerekmektedir.

Gelinlik seçimlerinde vücut tipi ile gelinlik seçimi önemlidir, yani çok güzel bir gelin olmak için kusursuz vücut ölçülerine sahip olmanıza gerek kalmamaktadır ve gelinlik modelini seçilirken tamamen ölçülere göre uygun modelin seçilmesi önemlidir.

Gelinlik seçilirken özel dikim mi yoksa hazır bir model mi seçileceği önemlidir. Bu tarz bir seçim yapılırken düğüne ne kadar zaman kaldığı da dikkat edilmesi gerekiyor. Kısa bir süre varsa eğer hazır giyim gelinlikleri tercih etmeniz mantıklı olabilmektedir.

Düğün mekanına göre gelinlik seçimi önemlidir, örnek olarak düz kesim bohem bir gelinlikler otel düğününde giyildiği zaman istenilen etkiyi yakalayamazsınız.

Düğün konseptine göre gelinlik seçimlerine bakıldığı zaman konsept düğünlerde pastasından gelinlik ve damatlığa kadar dikkat edilmesi gerekir.

Hayalinizdeki gelinliği bulabileceğiniz birçok model yer alıyor. Birçok popüler gelinliklerle beraber en sevilen modellere kadar birçok seçenek arasından seçim yapabilirsiniz. Bunun dışında gelinliklerin konfor sağlaması ve daha şık görünmesi açısından önem taşımaktadır.